Prodáváme velkoformátové fasádní desky z materiálů cementotřísek, vláknocementů a vysokotlakých laminátů (HPL).

U těchto deskových materiálů vám na základě požadavku naformátujeme velkoplošný materiál na přesné rozměry dle kladecího plánu fasády na vaší stavbu, včetně vrtacích otvorů pro uchycení formátů.

 • CEMENTOTŘÍSKOVÉ DESKY

  FASÁDNÍ CEMENTOTŘÍSKOVÉ DESKY  

  Cementotřísková deska je kompozitním materiálem na bázi portlandského cementu a dřevěných třísek, s přísadou mineralizačních a hydratačních hmot. Povrch desek je hladký, přírodně šedý. je vyrobena ze základní desky CETRIS BASIC s hladkým povrchem, opracovaná na konkrétní formát dle kladecího plánu fasády, včetně vrtacích otvorů s dodatečnou možností opatřit desku finálně povrchovou úpravou barvením. Deska je pak opatřená základním nátěrem a finální barvou v barevných odstínech dle vzorníku RAL nebo NCS. 

  Vlastnosti desek CETRIS®

  Cementotřískové desky CETRIS® slučují výhodné vlastnosti cementu a dřeva.

  Jsou lehčí než tradiční cementovláknité desky, jejich pevnost a odolnost proti povětrnostním vlivům, mrazu a plísním je řadí před štěpkocementové nebo sádrokartonové desky.

  Složení desky:

    63% Dřevěné třísky
    25% Cement
    10% Voda
    2% Hydratační přísady

  Podle umístění desek CETRIS® na fasádě rozdělujeme odvětrané fasádní systémy následovně:

  • CETRIS® VARIO – desky s přiznanou vodorovnou a svislou spárou mezi jednotlivými formáty

  • CETRIS® PLANK – desky s přeloženou vodorovnou spárou a přiznanou svislou spárou

  CETRIS® FINISH

  je vyrobena z cementotřískové desky (tl. 10 nebo 12 mm) její povrch je hladký. Deska je opatřena základním nátěrem a finální barvou dle vzorníku RAL nebo NCS. 

  CETRIS® PROFIL FINISH

  je vyrobena z cementotřískové desky (tl. 10 nebo 12 mm) její povrch tvoří reliéf imitující strukturu dřeva, omítky nebo břidlice. Deska je opatřena základním nátěrem a finální barvou dle vzorníku RAL nebo NCS. 

  CETRIS® PROFIL LASUR

  je vyrobena z cementotřískové desky (tl. 10 nebo 12 mm) její povrch tvoří reliéf imitující strukturu dřeva nebo břidlice. Deska je opatřena základním podnátěrem a finální lasurovacím nátěrem. 

 • VLÁKNOCEMENTOVÉ DESKY

  FASÁDNÍ VLÁKNOCEMENTOVÉ DESKY 

  Vláknocementové desky je kompozitní materiál, kde je jako základní surovina cement s přísady vláken nebo buničiny.

  Dalším rozdílem je povrchová úprava vláknocementových desek: 

  • desky úplně bez povrchové úpravy (stavební desky)
  • desky přírodní probarvené s impregnací povrchu desky
  • desky přírodní probarvené s hloubkovou hydrofobizací do hloubky desky
  • desky s vyšší stálobarevností povrchu desky barveným akryl. povrchem
  • desky s vyšší stálobarevností opatřeny povrchovou lazurou pro zachování viditelné struktury vlákna cementu
  • desky s UV stabilním povrchem
  • desky s dekorativním povrchem

  Složení desky:

    60% Cement portlandský
    13% Vápencová moučka
    12% Voda
    7% Armovací vlákna, buničina
    2% Ochranný povrch
  • PŘÍRODNÍ PROBARVENÉ

   Přírodní do hmoty probarvená fasádní deska s broušeným povrchem. EQUITONE Tectiva je probarvený fasádní materiál charakteristický svým broušeným povrchem a přirozenými barevnými odchylkami materiálu. Každá deska Tectiva je jedinečná a důrazně vyjadřuje surovou strukturu svého základního vláknocementového materiálu. Maximální rozměr dodávaných desek je 1,22 x 3,05 m; v dílně či na stavbě je lze upravit na libovolný tvar a velikost.
   Nezáleží na tom, jaký zvolíte design, probarvený charakter desek EQUITONE mu zaručí přesné, monolitické detaily.

   Přírodní do hmoty probarvená fasádní deska s broušeným povrchem. Vzhled fasádní­ch desek CEMBRIT Patina určují přirozené vlastnosti surovin, ze kterých jsou desky vyrobeny. Vyhledávanou vlastností­ desek je skutečnost, že jsou probarvené do hmoty materiálu a povrch desek je broušený. Proto jsou si schopny zachovat viditelnou charakteristickou strukturu materiálu. 

   Povrch těchto desek se zvolna mění­ v závislosti na povětrnostní­ch podmínkách. Vláknocement jejich působením přirozeně stárne a získává efektní­ patinu pohledového betonu. Fasáda proto stále působí­ živě. 
   Vláknocementové fasádní desky CEMBRIT Patina jsou oblíbeným obkladovým materiálem pro větrané fasády všech typů staveb.
   Přírodní do hmoty probarvená fasádní deska s broušeným povrchem a s lineárními drážkami. EQUITONE Linea je jedinečný trojrozměrný probarvený fasádní materiál, který si pohrává se světlem a stínem. Linea ukazuje svoji lineární texturu, která podtrhuje surovou vnitřní strukturu vláknocementového jádra. V každou denní dobu dává měnící se úhel světla tomuto fasádnímu materiálu odlišný charakter. Materiál se dodává v deskách velkých rozměrů a v dílně či na stavbě jej lze upravit do libovolného tvaru a velikosti. Nezáleží na tom, jaký zvolíte design, probarvený charakter desek EQUITONE mu zaručí přesné, monolitické detaily. Pro EQUITONE [linea] jsou k dispozici viditelné i skryté systémy upevnění.
   Přírodní do hmoty probarvená fasádní deska s hrubým povrchem. EQUITONE Materia je probarvený fasádní materiál, který jasně ukazuje surovou strukturu vláknocementového materiálu. Materiál zahrnuje vlastnosti cementu, přičemž vlákna tvoří jeho povrch ještě více hrubým. Neustále se měnící atmosférické vlivy dávají materiálu přirozeně jemné variace v odstínu. Materiál se dodává v deskách velkých rozměrů a lze jej upravit do libovolného tvaru a velikosti.
  • S BARVENÝM POVRCHEM

   CEMBRIT SOLID

   Každá deska z naší nabídky má co nabídnout. Deska Cembrit Solid je unikátní tím, že má stejnou barvu povrchu i jádra desky. Výrazný akrylový nátěr, který dokonale ladí s jádrem desky, dodává desce vysokou odolnost. Tato deska je ideální volbou pokud požadujete mít v konkrétní jednotné barvě všechny plochy, hrany i všechny okraje výřezů a vyvrtaných otvorů. Desky Cembrit Solid nabízíme v 17 standardních barvách a více než 2000 barvách ze vzorníku NCS®©. 

   Vláknocementové fasádní desky Cembrit Solid jsou určeny jako obkladové desky větraných fasád. Kvalitní vláknocementové desky se využívají pro všechny typy staveb.

   CEMBRIT COVER

   Pokud jste milovníkem nápaditých barev nebo chcete docílit výrazného barevného efektu, je řada fasádních desek CEMBRIT Cover ideálním řešením právě pro Vás 

   Na základní šedou vláknocementovou desku je aplikována zcela neprůhledná vrstva akrylového nátěru na vodní bázi. Vybrat si můžete z 26 standardních barev Cembrit a více než 2000 barev ze vzorníku NCS ®©. 

   Vláknocementové fasádní desky Cembrit se využívají jako vysoce kvalitní obkladové desky větraných fasád pro všechny typy staveb

  • S TRANSPARENTNÍ LAZUROU

   Desky Cembrit Transparent jsou velmi oblíbenou desky z nabídky společnosti Cembrit. Přiznávají strukturu a tím i přirozené vlastnosti základní vláknocementové desky. Povrch desek je ošetřen vysoce odolným transparentním nátěrem, který umocňuje přirozený odstín desky a zároveň maximalizuje její odolnost. 

   Nově rozšiřujeme barevnou paletu desek Cembrit Transparent o dalších 8 odstínů. 
   Desky Cembrit Transparet jsou vhodné jako obkladový materiál pro větrané fasádní konstrukce všech druhů staveb.

   Přírodní do hmoty probarvená fasádní deska se surovou strukturou a barevně stabilním povrchem. EQUITONE Natura je probarvený fasádní materiál. Každá deska EQUITONE Natura je jedinečná; jasně ukazuje surovou strukturu základního vláknocementového materiálu. Materiál se dodává v deskách velkých rozměrů a v dílně či na stavbě je lze upravit do libovolného tvaru a velikosti.
   Nezáleží na tom, jaký zvolíte design, probarvený charakter desek EQUITONE mu zaručí přesné, monolitické detaily.
  • S DEKORATIVNÍM POVRCHEM

   FUNDERMAX m.look / A2-Quality

   Vláknocementová fasádní deska s požární odolností A2-s1, d0. také známé pod obchodním označením m.look, je fasádní deska s vláknocementovým jádrem. Povrchová vrstva pak následně vykazuje dekorativní barvu či vzor a je chráněna akryl-polyuretanovou vrstvou.
  • UV STABILNÍ
   SWISSPEARL  je probarvená deska do hmoty ve složení 40 % -spojovací materiál (portlandský cement), 11 % -inertní materiál (vápencová moučka), 2 % -armovací vlákna (syntetická organická vlákna), 5 % -procesová vlákna (zde celulozová vlákna), 12 % -voda, 30 % -vzduch ve formě mikroskopických pórů. Desky jsou odolné proti plísním, jsou nehořlavé, extrémně trvanlivé a nevyžadují téměř žádnou údržbu.
   Vláknocementová fasádní deska s barevným UV stabilním matným povrchem. EQUITONE Pictura je vláknocementový fasádní materiál s extra matným povrchem. Na zakázku jsou k dispozici tisíce matných barevných odstínů. Materiál se dodává v deskách velkých rozměrů a lze je upravit do libovolného tvaru a velikosti. Tento materiál lze také perforovat či potisknout. Nezáleží na tom, pro jaké varianty designu se rozhodnete, materiál EQUITONE je ideální pro přesné detaily.
 • HPL DESKY, vysokotlaký laminát

  FASÁDNÍ VYSOKOTLAKÉ LAMINÁTOVÉ DESKY

  Vysokotlaké lamináty (HPL), jsou vyráběné na bázi termosetických pryskyřic. Co to v praxi znamená? To, že desky sestávají z vrstev vláknité výztuže (v tomto případě z papíru, cca 60%), které jsou impregnovány tvrditelnou pryskyřicí (zde fenolovou a melaminovou s přídavnou ochrannou vrstvou), kdy jsou tyto vrstvy lisovány při vysoké teplotě, tlaku a v určitém čase.

  Povrchová vrstva pak následně vykazuje dekorativní barvu či vzor a je chráněna akryl-polyuretanovou vrstvou.

  Složení desky:

    60% Papír
    25% Pryskyřice
    10% Voda
    2% Ochranná vrstva přísady
  HPL laminát v dekoru Colour, Metallic, Nature, Material, Individualdecor. také známé pod obchodním označením MAX Exterior, jsou lamináty (HPL), vyráběné na bázi termosetických pryskyřic. Co to v praxi znamená? To, že desky sestávají z vrstev vláknité výztuže (v tomto případě z papíru, cca 60%), které jsou impregnovány tvrditelnou pryskyřicí (zde fenolovou a melaminovou s přídavnou ochrannou vrstvou), kdy jsou tyto vrstvy lisovány při vysoké teplotě, tlaku a v určitém čase. Povrchová vrstva pak následně vykazuje dekorativní barvu či vzor a je chráněna akryl-polyuretanovou vrstvou.