Provětrávané fasády

Provětrávané fasády zaujmou všechny, kdo upřednostňují bydlení v rodinných domech a oblíbili si jednoduchý funkcionalistický styl. Tyto provětrávané fasády přitom ovlivňují nejen vzhled objektu, ale zlepšují i jeho vlastnosti. Pokud se rozhodnete pro realizaci provětrávané fasády je velmi důležitou součástí důkladní technická příprava

Jaký je rozdíl mezi provětrávanou a klasickou fasádou?

Oproti klasickým fasádám zůstává u provětrávané fasády mezi vnějším obkladem a obvodovou zdí, případně vloženou tepelnou izolací, vzduchová mezera. Tyto fasády jsou vhodné pro všechny typy staveb. K jejich velkým výhodám patří právě ona vzduchová proluka. Ta umožňuje neustálé odvětrávání stěn.

Základ provětrávané fasády tvoří nosná hliníková konstrukce, která se ukotvuje do zdiva. Mezera mezi obkladovými fasádními deskami a nosnou stěnou se přitom může pohybovat od 8 do 30 centimetrů.

Jak se montuje provětrávaná fasáda?

Na stěnovou konstrukci se připevňuje tepelná izolace nejlépe hydrofobizované desky z minerálních vláken - tedy takové, které nezadržují vodu. Vrchní a viditelnou vrstvu provětrávané fasády tvoří obkladové fasádní desky, panely. Na výběr samozřejmě jsou různé typy a odstíny. Desky provětrávané fasády jsou stálobarevné, mrazuvzdorné a odolné proti povětrnostním vlivům.

Provětrávané fasády jsou navrhovány tak, že od zavěšených fasádních panelů jsou od tepelné izolace odděleny vzduchovou mezerou o šířce 3 - 20 centimetrů. Z jednotlivých vrstev se tak dobře odvádí vlhkost a v létě se vnitřní plášť domu rychleji ochlazuje.

Montáž zavěšených fasád probíhá takzvanou suchou cestou. Je proto rychlejší než klasické postupy a lze ji provádět celoročně.

Životnost provětrávaných fasád je totožná s životností objektů a počítá se na desetiletí. Pokud se přece jen deska rozbije či jinak poškodí, není problém ji vyměnit za jinou.


Nákupní košík

Novinky

29.01.2018

01/2018 - AKCE VÝPRODEJ MATERIÁLU

Od 1.2.2018 do 15.3.2018   AKCE na výprodej desek ze skladových zásob.

SLEVA 50% do 15.3.2018

Kontakt

DOMbau - fasádní systém s.r.o.

Bernardov,
284 01  Kutná Hora
Radek Černý
GSM: +420 602 484 236
E-mail: fasady@dombau.cz


Internetová reklama eBRÁNA s.r.o. Moderní webové stránky eBRÁNA s.r.o.