Provětrávané fasády

Provětrávané fasády zaujmou všechny, kdo upřednostňují bydlení v rodinných domech a oblíbili si jednoduchý funkcionalistický styl. Tyto provětrávané fasády přitom ovlivňují nejen vzhled objektu, ale zlepšují i jeho vlastnosti. Pokud se rozhodnete pro realizaci provětrávané fasády je velmi důležitou součástí důkladní technická příprava

Jaký je rozdíl mezi provětrávanou a klasickou fasádou?

Oproti klasickým fasádám zůstává u provětrávané fasády mezi vnějším obkladem a obvodovou zdí, případně vloženou tepelnou izolací, vzduchová mezera. Tyto fasády jsou vhodné pro všechny typy staveb. K jejich velkým výhodám patří právě ona vzduchová proluka. Ta umožňuje neustálé odvětrávání stěn.

Základ provětrávané fasády tvoří nosná hliníková konstrukce, která se ukotvuje do zdiva. Mezera mezi obkladovými fasádními deskami a nosnou stěnou se přitom může pohybovat od 8 do 30 centimetrů.

Jak se přidělává provětrávaná fasáda?

Na stěnovou konstrukci se připevňuje tepelná izolace nejlépe hydrofobizované desky z minerálních vláken - tedy takové, které nezadržují vodu. Vrchní a viditelnou vrstvu provětrávané fasády tvoří obkladové fasádní desky, panely. Na výběr samozřejmě jsou různé typy a odstíny. Desky provětrávané fasády jsou stálobarevné, mrazuvzdorné a odolné proti povětrnostním vlivům.

Provětrávané fasády jsou navrhovány tak, že od zavěšených fasádních panelů jsou od tepelné izolace odděleny vzduchovou mezerou o šířce 3 - 20 centimetrů. Z jednotlivých vrstev se tak dobře odvádí vlhkost a v létě se vnitřní plášť domu rychleji ochlazuje.

Montáž zavěšených fasád probíhá takzvanou suchou cestou. Je proto rychlejší než klasické postupy a lze ji provádět celoročně.

Životnost provětrávaných fasád je totožná s životností objektů a počítá se na desetiletí. Pokud se přece jen deska rozbije či jinak poškodí, není problém ji vyměnit za jinou.


Nákupní košík

Novinky

10.01.2012

NOVÁ VZORKOVNA, administrativní budova DOMbau

Firma DOMbau zahájila stavbu své nové VZORKOVNY a administrativní budovy v prostoru areálu formátování desek v Bernardově.
01.09.2010

Fasádní mezinárodní mítink východní Evropy v Berlíně

Dne 14.9.-15.9.2010 firma DOMbau prezentuje opracování vláknocementu ETERNIT na mezinárodním fasádním mítinku východní Evropy v Berlíně.

17.02.2009

Partnerství s firmou CEMBRIT

Firma DOMbau uzavřela v únoru roku 2009 partnerství, na opracování a formátování výrobků fasádních desek firmy CEMBRIT a.s.

Kontakt

Radek Černý
Fasádní systém DOMbau

Bernardov,
284 01  Kutná Hora
GSM: +420 602 484 236
E-mail: fasady@dombau.cz


Internetová reklama eBRÁNA s.r.o. Moderní webové stránky eBRÁNA s.r.o.