Zavěšené obklady

Prodáváme velkoformátové fasádní desky z materiálů cementotřísek, cementovláknitých, vysokotlakých laminátů (HPL).

U těchto deskových materiálů vám na základě požadavku naformátujeme velkoplošný materiál na přesné rozměry dle kladecího plánu fasády na vaší stavbu, včetně vrtacích otvorů pro uchycení formátů. vice na Formátování desek

FASÁDNÍ CEMENTOTŘÍSKOVÉ DESKY 

Cementotřísková deska CETRIS je kompozitním materiálem na bázi portlandského cementu a dřevěných třísek, s přísadou mineralizačních a hydratačních hmot. Povrch desek Cetris je hladký, přírodně šedý. 

  • CETRIS® FINISH  je vyrobena ze základní desky CETRIS BASIC s hladkým povrchem, opracovaná na konkrétní formát dle kladecího plánu fasády, včetně vrtacích otvorů a finálně barvená deska. Oopatřená základním nátěrem a finální barvou v barevných odstínech dle vzorníku RAL nebo NCS. 
  • CETRIS® PROFIL FINISH  je vyrobena z cementotfiískové desky (tl. 10 nebo 12 mm) její povrch tvoří reliéf imitující strukturu dřeva, omítky nebo břidlice. Deska je opatřena základním nátěrem a finální barvou dle vzorníku RAL nebo NCS.

FASÁDNÍ CEMENTOVLÁKNITÉ DESKY

Cementovláknité desky se liší, dle kompozitního složení materiálu cementu jako základní suroviny a přísad, vláken nebo buničiny. Dalším rozdílem je povrchová úprava cementovláknitých probarvených desek - impregnace, hydrofobizace desky a nebo úplně bez povrchové úpravy. Podle typových vzorníků je možné si vybrat i desky s barveným povrchem desky až s možností rexlexních povrchů, kde je zajištěna barevná stálost povrchu a nebo naopak zachovat přírodní neuniformní dojem desky. 

  • CEMBONIT FDA  je probarvena do hmoty materiálu, obroušena a opatřena ochrannou hydrofobující vrstvou. Vyrábí se v devíti různých odstínech. Jsou to desky které vytváří přírodní vzhled a celkový neuniformní dojem. Složení cement a
  • CEMBRIT Fusion  je do hmoty probarvená deska s povrchovou úpravou. Kromě vynikajících vlastností samotného vláknocementu mají navíc fasádní desky řady Fusion dvě vrstvy semitransparentní povrchové úpravy. Fasády z těchto desek mají rovnoměrný matný stylový vzhled, který umožňuje dosažení unikátní viditelnosti vnitřní struktury přírodního materiálu. Povrchová úprava přispívá k vysoké odolnosti proti vlhkosti, UV záření a nečistotám. Díky tomu si fasádní desky Cembrit Fusion zachovávají svůj vzhled bez ohledu na povětrnostní podmínky, kterým je fasáda vystavena.
  • CEMBRIT True  je do hmoty probarvená přírodní deska. V nabídce je v 9 barevných odstínech, které jsou vybrány z barevného konceptu URBANNATURE. Desky Cembrit True jsou na povrchu upraveny specielně vyvinutou transparentní lazurou, která zvyšuje jejich životnost a pomáhá minimalizovat údržbu desek. Tato průhledná vrstva prohlubuje finální barevnost desek, ale zachovává mírné barevné rozdíly přírodního materiálu. Díky lesklému povrchu si fasádní desky dokáží zachovat svou zářivost a vzdušný vzhled i za deštivého počasí.  
  • CEMBRIT Edge  je přírodní deska opařené dvojím nátěrem semitransparentní lazury. Barevná exploze moderních barev. Odolný, hladký a expresivní povrch přesto v konečné podobě umožňuje prosvítání žádané přírodní struktury fasádních desek.  
  • Fasádní desky CEMBRIT  je vláknocementová fasádní deska velikosti 400 x 800 mm, 600 x 600 mm a tloušťky 5,0 mm, s hladkou povrchovou úpravou nebo s povrchem věrně imitujícím dřevo. Povrch desky je upraven třístupňovým procesem barvení a finální aplikací akrylátové barvy v pěti sytých barevných odstínech - černá, grafitová, hnědá, šedá, červená.
  • SWISSPEARL  je probarvená deska do hmoty ve složení 40 % -spojovací materiál (portlandský cement), 11 % -inertní materiál (vápencová moučka), 2 % -armovací vlákna (syntetická organická vlákna), 5 % -procesová vlákna (zde celulozová vlákna), 12 % -voda, 30 % -vzduch ve formě mikroskopických pórů. Desky jsou odolné proti plísním, jsou nehořlavé, extrémně trvanlivé a nevyžadují téměř žádnou údržbu.

FASÁDNÍ VYSOKOTLAKÉ LAMINÁTY

  • Fasádní desky FunderMAX  také známé pod obchodním označením MAX Exterior, jsou desky HPL, určené do venkovních prostor s přídavnou akryl-polyuretanovou ochrannou vrstvou povrchu. Jde o vysokotlaké dekorativní lamináty (HPL), vyráběné na bázi termosetických pryskyřic. Co to v praxi znamená? To, že desky sestávají z vrstev vláknité výztuže (v tomto případě z papíru, cca 60%), které jsou impregnovány tvrditelnou pryskyřicí (zde fenolovou a melaminovou s přídavnou ochrannou vrstvou), kdy jsou tyto vrstvy lisovány při vysoké teplotě, tlaku a v určitém čase. Povrchová vrstva pak následně vykazuje dekorativní barvu či vzor a je chráněna akryl-polyuretanovou vrstvou.

Ceník fasádních obkladů

Aktuální platné ceníky fasádních obkladů

Nákupní košík

Novinky

15.06.2017

DOVOLENÁ FORMÁTOVÁNÍ DESEK

Upozornění na dovolenou v provozovně FORMÁTOVÁNÍ desek od 24.7.2017 do 28.7.2017.
10.01.2012

NOVÁ VZORKOVNA, administrativní budova DOMbau

Firma DOMbau zahájila stavbu své nové VZORKOVNY a administrativní budovy v prostoru areálu formátování desek v Bernardově.
01.09.2010

Fasádní mezinárodní mítink východní Evropy v Berlíně

Dne 14.9.-15.9.2010 firma DOMbau prezentuje opracování vláknocementu ETERNIT na mezinárodním fasádním mítinku východní Evropy v Berlíně.

Kontakt

Radek Černý
Fasádní systém DOMbau

Bernardov,
284 01  Kutná Hora
GSM: +420 602 484 236
E-mail: fasady@dombau.cz


Internetová reklama eBRÁNA s.r.o. Moderní webové stránky eBRÁNA s.r.o.